ارتش میانمار به دولت: اختلافات انتخاباتی حل و فصل نشود مداخله می کنیم

به گزارش وبلاگ پرادو، سخنگوی ارتش میانمار درست چند روز پس از تشکیل مجلس جدید این کشور ضمن تهدید دولت و خودداری از اظهارنظر درباره امکان یک کودتای نظامی هشدار داد در صورت عدم حل و فصل اختلافات انتخاباتی دست به اقدام جدیدی خواهد زد.

ارتش میانمار به دولت: اختلافات انتخاباتی حل و فصل نشود مداخله می کنیم

به نقل از یورو نیوز، ژنرال زاو مین تون، سخنگوی ارتش، با شرکت در یک کنفرانس خبری گفت احتمالا در رقابتهای انتخاباتی ماه نوامبر، تقلب اجرا شده است. حزب لیگ ملی دموکراسی به رهبری آنگ سان سوچی پیروز مقتدر این انتخابات بود.

زاو مین تون با اشاره به اینکه کمیسیون ناظر بر انتخابات جزئیات بیشتری از نحوه برگزاری انتخابات اخیر ارائه نمی دهد، گفت: اگر این معضل اساسی حل نشود، ما طبق قانون اساسی و قوانین موجود اقدام خواهیم کرد.

ارتش از نهاد برگزاری انتخابات خواسته تا لیست های رأی دهندگان را که ادعا می نماید بحث برانگیز هستند را آنالیز کند.

حزب لیگ ملی دموکراسی (NLD) این انتخابات را به نوعی یک همه پرسی برای دولت نوپای آنگ سان سوچی خوانده است.

سخنگوی این حزب، میو نیونت می گوید تصمیم گیری در خصوص تقلب در انتخابات بر عهده کمیسیون نظارت بر آن است. سخنگوی کمیسیون تا به امروز به سوالهای وبلاگ پرادو در این باره و ادعاهای فرماندهان ارتش مبنی بر تقلب پاسخی نداده است.

براساس قانون اساسی جدیدی که تدوین شده است، ارتش میانمار کنترل سه وزارت خانه و نزدیک یک چهارم کرسی های مجلس را از آن خود خواهد نمود.

زاو مین تون در سخنان خود تاکید نمود که ارتش دست به تمام اقدامات لازم از جمله ارسال پرونده انتخابات به دیوان عالی کشور خواهد زد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ارتش میانمار به دولت: اختلافات انتخاباتی حل و فصل نشود مداخله می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش میانمار به دولت: اختلافات انتخاباتی حل و فصل نشود مداخله می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید